Funkcjonariusze, pracownicy i osadzeni pomagają bliźnim
Autorstwo / redakcja: mjr Grażyna Lozia (SW.gov.pl)   
poniedziałek, 27 lipca 2020 11:15

Funkcjonariusze, pracownicy i osadzeni z aresztu śledczego we Wrocławiu odpowiedzieli na apel Schroniska św. Brata Alberta dla Kobiet przy ul. Strzegomskiej 9.   Przeprowadzili zbiórkę artykułów higienicznych i żywności.   Schronisko zwróciło się z apelem do funkcjonariuszy, pracowników i osadzonych z aresztu śledczego we Wrocławiu o wsparcie dla podopiecznych w związku z trudną sytuacją w czasie pandemii koronawirusa.   W ośrodku przebywają kobiety bardzo schorowane, leczące się onkologicznie, z różnymi schorzeniami.   Wiele pań jest niepełnosprawnych, porusza się na wózkach inwalidzkich.   Z uwagi na obecną sytuację w kraju schronisko jest zamknięte i nie ma przyjęć.   Osoby te nie opuszczają budynku.

Nie jesteśmy obojętni na los innych

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.   W ramach tej akcji została zorganizowana zbiórka rzeczy i środków finansowych, za które zakupiono niezbędne artykuły żywnościowe i higieniczne.   Chętnych nie brakowało.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i pracowników udało się zebrać środki na zakup tych rzeczy, których — jak się okazuje — na chwilę obecną w schronisku brakuje najbardziej, tj. na artykuły spożywcze:  makarony, kasze, oleje;  środki higieniczne takie jak:  kosmetyki, płyny, mydła, worki, ręczniki papierowe i środki do dezynfekcji oraz zabawki i ubrania.   Osadzeni podczas zakupów robionych w kantynie przekazali słodycze, płyny do naczyń, ręczniki papierowe, kawy, herbaty.

Bardzo jesteśmy dumni, że w tak trudnym dla wszystkich czasie potrafimy się szybko i skutecznie zorganizować i nieść pomoc bliźnim.

 

Źródło: https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-we-wroclawiu-funkcjonariusze-pracownicy-i-osadzeni-pomagaja-bliznim

 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->