Nasze Schronisko dla Kobiet ma nową lokalizację (08.03.2023)
czwartek, 09 marca 2023 16:47

Czas zmian.   Za nami wielkie przedsięwzięcie związane z przeprowadzką Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet:  żegnamy się po wielu latach z adresem Strzegomska 9, pod którym najpierw było schronisko dla mężczyzn, następnie schronisko dla kobiet.   Nowa lokalizacja to ul. Sołtysowicka 21F.

Chociaż nie brakuje wzruszeń i jest wiele wspomnień, mieszkanki mają szansę mieszkać w nowym bezpiecznym miejscu, przystosowanym także dla osób niepełnosprawnych.   Mimo, że minie jeszcze trochę czasu, zanim Panie poczują się jak u siebie, to radość sprawia im urządzanie się w nowej przestrzeni przy ul. Sołtysowickiej 21F.

W placówce jest świetlica do wspólnego spędzania czasu, nie mogło zabraknąć ważnego miejsca do tworzenia rękodzieła, jakim jest „Cuda u Alberta — Pracownia Rękodzieła w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet”.   Jesteśmy pełni nadziei, że nowe schronisko będzie dobrze służyło naszym podopiecznym i odnajdą tu namiastkę domu.

Czujemy satysfakcję z wieloletniej współpracy z Gminą Wrocław, której patronuje Pan Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.   Owocem jej jest znalezienie lepszego miejsca dla kobiet w kryzysie bezdomności.   Dziękujemy wszystkim za obecność.

Zobaczmy moment wyprowadzki ze Strzegomskiej:

 
 

Ekipie Wrocław TV dziękujemy za materiał dokumentujący chwile przed otwarciem Sołtysowickiej 21F:

 
 

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->