Nowy plac zabaw w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi
Autorstwo / redakcja: oprac. Jola Januszewska, Łucja Dobrowolska   
środa, 17 września 2014 13:22

Któregoś dnia grupa młodych ludzi przeczytała artykuł o naszej placówce. Na stronie internetowej zapoznali się z działalnością ośrodka i na początku maja 2014 przyjechali na ul. Strzegomską 9. Wysłuchali historii powstania placówki, poznali mieszkające tu kobiety, przywitali się z najmłodszymi mieszkańcami. Wzruszyli się, poznając różne, czasami bardzo skomplikowane koleje losu, bolesne i traumatyczne przeżycia mieszkających tu osób. Wiedzieli już, że nie mogą opuścić tego miejsca tak po prostu. Powzięli decyzję o pomocy naszemu schronisku.

Ci młodzi ludzie zaangażowali do swojego projektu koleżanki i kolegów z firmy ASPLEX Sp. z o. o. z Wrocławia. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, zakupili materiały i własnymi rękoma postanowili zbudować nowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszego ośrodka.

Nasze dzieci wieczorami opowiadały z przejęciem, jak się będą bawić na nowym placu zabaw, a później usypiały ze swoim marzeniem i uśmiechem na twarzy. Gdy zaczęto zwozić materiały potrzebne do przebudowy, dzieci rano z wypiekami na policzkach biegły na "plac budowy", chętne do pomocy i wpatrzone w naszych budowniczych. Z utęsknieniem czekały, kiedy wejdą do nowej piaskownicy, pięknego domku lub usiądą na nowej huśtawce.

No i wreszcie stało się: 10 sierpnia podczas urodzin 7-letniego Szymona odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw z przecięciem pamiątkowej wstęgi. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i zachwycone bawiły się zgodnie do samego wieczora.

Nasi najmłodsi mieszkańcy z całego serca dziękują wszystkim nowym ciociom i wujkom z firmy ASPLEX Sp. z o. o. za plac zabaw, w którym mogą spędzać swoje najprzyjemniejsze chwile — i przesyłają całusy dla:

Magdy K.

Pauliny Sz.

Karoliny S.

Danieli J.

Gizeli Ż.

Markowi M.

Robertowi K.

Ondrejowi B.

Łukaszowi C.

Richardowi T.

Marcinowi D.

Michałowi M.

Kierownictwo Schroniska św. Brata Alberta dziękuje wszystkim tym osobom za wspaniałą inicjatywę i bezinteresowną pomoc…

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->