Relacja z uroczystości peregrynacyjnych Obrazu Ecce Homo oraz Relikwii św. Brata Alberta w Szczodrem
Autorstwo / redakcja: Marcin Staszak   
środa, 13 kwietnia 2011 15:26

Ecce HomoDnia 25.02.2011 w schronisku św. Brata Alberta w Szczodrem odbyła się uroczysta msza święta inaugurująca peregrynację obrazu Ecce Homo oraz relikwii św. Brata Alberta. Eucharystii przewodniczył ks. Aleksander Radecki, w której również wzięli udział opiekunowie, mieszkańcy oraz Prezes Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta p. Aleksander Pindral.

Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła
— św. Brat Albert

Dnia 25.02.2011 w schronisku św. Brata Alberta w Szczodrem odbyła się uroczysta msza święta inaugurująca peregrynację obrazu Ecce Homo oraz relikwii św. Brata Alberta. Eucharystii przewodniczył ks. Aleksander Radecki, w której również wzięli udział opiekunowie, mieszkańcy oraz Prezes Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta p. Aleksander Pindral.

Przez 3 dni modliliśmy przy obrazie Ecce Homo i relikwiach św. Brata Alberta, rozważając jego służbę Bogu i potrzebującym. 

W pierwszym dniu peregrynacji zapoznaliśmy się z życiem i działalnością św. Brata Alberta, zwróciliśmy szczególnie uwagę na jego zaangażowanie w prace z ludźmi ubogimi.

W klimacie zadumy, skupienia i refleksji rozważaliśmy tajemnice różańcowe, odprawialiśmy Drogę krzyżową, śpiewaliśmy  pieśni ku czci św. Brata Alberta, słuchaliśmy Jego myśli i rozważań, zastanawiając się nad tym, jak dziś możemy je realizować.

Peregrynacja ta przybliżyła nam osobę Patrona naszego schroniska, dla którego miłość Boga i bliźniego była najważniejsza.

Myślę, że słowa Brata Alberta, który przypomniał nam, że mamy "być dobrym jak chleb" dla  każdego człowieka, nie będą tylko pustymi słowami, ale znajdą odzwierciedlenie w codziennym życiu i pracy.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->