Wrocławianie wygrali II Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w szachach (15–17.09.2017)
czwartek, 05 października 2017 16:34

Reprezentacja Koła Wrocławskiego TPBA wygrała II Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w szachach o Puchar J.E. Ks. Metropolity Andrzeja Dzięgi!!!

W II Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Bezdomnych w szachach, które rozegrane zostały w dniach 15-17 września 2017 w Międzywodziu, uczestniczyło 16 drużyn z całego kraju. Wygraliśmy wszystkie z 9 rozegranych meczy, wygrywając 25 z 27 rozegranych partii. Ponadto Ryszard Kamiński zdobył puchar dla najlepszego zawodnika turnieju i pierwsze miejsce na pierwszej szachownicy, Ryszard Podwórny był najlepszym graczem na drugiej szachownicy nie przegrywając przy tym żadnej partii, natomiast Przemysław Kowalski drugie na trzeciej. Tym samym powtórzyliśmy sukces z I Drużynowych Mistrzostw Polski Osób Bezdomnych w Szachach w 2015.

Ambasadorem turnieju był znany aktor Lech Dyblik, który towarzyszył nam podczas całego turnieju, a w sobotę przedstawił swój recital.

Dziękujemy bardzo organizatorowi rozgrywek Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej i koordynatorowi Włodzimierzu Gutkowskiemu.

Przedstawiamy materiały internetowe na temat turnieju: Radio Szczecin, Kurier Szczeciński.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie: