Wsparcie od A do Z
Jak EFS zmienił moje życie. Mam na imię Piotr, mam 48 lat...
Autorstwo / redakcja: Piotr Zybała   
czwartek, 09 kwietnia 2015 13:36
Piotr Zybała w projekcie - Wsparcie A do Z

Mam na imię Piotr i mam 48 lat. Moim obecnym domem jest noclegownia dla bezdomnych we Wrocławiu. Moje życie potoczyło się tak, że od ponad 18 lat jestem bezdomny. Spałem i mieszkałem, gdzie się dało, do momentu, gdy dowiedziałem się o noclegowni. Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do nowego życia i otoczenia. Podejmowałem się różnych prac dorywczych, aby jakoś przeżyć i mieć na odzież.


Więcej…
 
Powrót do życia — wywiad z Krzysztofem Pawłuszko, pracownikiem Koła Wrocławskiego
Autorstwo / redakcja: MaleWielkieRzeczy.efs.gov.pl   
poniedziałek, 30 marca 2015 13:12

— W noclegowni widzę ludzi, który mieszkają tu od 15 lat. Zaczynali od materaca na podłodze, a teraz na piętrowym łóżku w pokoju mają cały swój świat. Chciałem zrobić coś, co pozwoli im powrócić do normalnego życia. Tak powstał projekt „Wsparcie od A do Z“. Dzięki niemu, nową szansę zyskało już kilkadziesiąt osób. Często po wyrokach, z problemem uzależnienia, z pokręconymi życiorysami. Kurczowo trzymają się swojej wybranej drogi, nowego życia – mówi Krzysztof Pawłuszko współkoordynator projektu "Wsparcie od A do Z - aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”…

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe dot. szkoleń zawodowych dla uczestników projektu "Wsparcie od A do Z"
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
środa, 11 lutego 2015 13:03

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie od "A" do "Z" — Aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”, prowadzonego w ramach Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej, Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zapytaniem ofertowym dotyczącym zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń zawodowych dla uczestników projektu.

Więcej…
 
[ANULOWANE] Zapytanie ofertowe dot. doradztwa indywidualnego-psychologicznego dla uczestników projektu "Wsparcie od A do Z"
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
piątek, 24 października 2014 22:16

Towarzystwo Pomocy im. sw. Brata Alberta - Kolo Wroclawskie - KRS 0000298714[ANULOWANE dn. 31.10.2014. Z osobami, które nadesłały zgłoszenia, skontaktujemy się indywidualnie.] W związku z realizacją projektu pn. „Wsparcie od A do Z — aktywizacja zawodowa osób bezdomnych z Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta”, prowadzonego w ramach Priorytetu VII „Promocja integracji społecznej, Poddziałanie 7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL, nr projektu: WND-POKL.07.02.01-02-052/12), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracamy się z zapytaniem ofertowym dotyczącym doradztwa indywidualnego-psychologicznego dla uczestników projektu.

Więcej…
 
Akompaniator — anioł stróż czy specjalista od pomagania?
Autorstwo / redakcja: Joanna Kot   
niedziela, 07 września 2014 12:43
Przewodnik Akompaniatora

Metoda towarzyszenia to podstawowa metoda wykorzystywana w projekcie „Wsparcie od A do Z” w indywidualnej pracy z uczestnikami projektu. Metoda ta stawia w centrum człowieka i jego konkretny problem, zakłada stałe wsparcie i towarzyszenie, które ma na celu skuteczną naukę poszukiwania pracy, a także pomoc w odzyskaniu umiejętności pełnienia ról społecznych. Metoda realizowana jest poprzez regularne spotkania uczestnika z akompaniatorem według następujących etapów: pierwszy kontakt, aktywne słuchanie, ocena sytuacji — diagnoza, towarzyszenie i wsparcie

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->