Kwesta Listopadowa 2016 — zapowiedź
wtorek, 18 października 2016 19:22

W dniu 1 listopada 2016 (wtorek, uroczystość Wszystkich Świętych) w godzinach 10:00–16:00 na największych cmentarzach Wrocławia odbędzie się Kwesta Listopadowa na rzecz podopiecznych ze schronisk i noclegowni Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Kwesta będzie mieć miejsce m. in. na cmentarzach: Osobowickim, Grabiszyńskim i Kiełczowskim (na Psim Polu).

Celem kwesty jest zbiórka pieniędzy, które w okresie zimy pomogą zabezpieczyć schronienie i wyżywienie osobom bezdomnym przyjmowanym do placówek Wrocławskiego Koła TPBA. Trzy ośrodki znajdują się na terenie Wrocławia, jeden w gminie Długołęka. Kwestujący stali będą przy bramach cmentarzy z identyfikatorem, puszką na pieniądze i pozwoleniem na kwestę.

„Chociaż w naszych placówkach mamy 420 miejsc, w okresie jesienno-zimowym udzielamy schronienia około 700 osobom. Nie możemy komuś, kto zgłasza się po pomoc, powiedzieć, że nie przyjmiemy go, bo brakuje miejsca. Mamy świadomość, że taka osoba pozostając na ulicy może zamarznąć”.

Wyznawane zasady, ale i zwykła ludzka wrażliwość nie pozwalają nam odwrócić się od człowieka, dla którego jesteśmy ostatnią deską ratunku. Tak jak przysięga Hipokratesa każe walczyć lekarzowi o człowieka do końca, tak i pracownicy Towarzystwa nie wątpią w sens pomagania osobom bezdomnym w ich najtrudniejszych momentach życia.

Nie przechodźmy obojętnie wobec ludzi, których losem tak niewielu się przejmuje!

Mieszkańcy i Zarząd Wrocławskiego Koła TPBA z góry serdecznie dziękują za wsparcie.

Aleksander Pindral
— prezes Koła Wrocławskiego TPBA

O naszej corocznej inicjatywie informuje tradycyjnie TVP Wrocław (od 7. minuty):
www.wroclaw.tvp.pl/27541968/30102016-1830

Kwesta Listopadowa 2009 [1. strona ulotki]

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->