Kwesta „Zielony Mikołaj” dla dzieci z naszego Schroniska (3–6.12.2016)
Autorstwo / redakcja: Barbara Jarząbek   
piątek, 04 listopada 2016 18:48

Jeśli w dniach 3–6 grudnia 2016 znalazł(a)byś 2 godziny wolnego czasu…

Jeśli chciał(a)byś przeżyć ten czas trochę inaczej niż zwykle…

Jeśli chciał(a)byś pomóc dzieciom ze Schroniska…

Włącz się do akcji „Zielony Mikołaj”!

Gdzie i o której?

W wybranych centrach handlowych Wrocławia w godzinach od 11:00 do 17:00.

Cel kwesty: zebranie pieniędzy na prezenty mikołajkowe dla dzieciaków ze Schroniska ze Strzegomskiej, a także przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia. To, co zostanie, wydamy na poprawienie wyżywienia w ciągu roku.

Dlaczego właśnie Ciebie prosimy o pomoc?

Zorganizowanie tej kwesty po prostu nie będzie bez Ciebie możliwe :)

Więcej dowiesz się u Ani Olbryt,
tel. 71 367 12 37, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KWESTA "ZIELONY MIKOŁAJ" dla dzieci z naszego schroniska dotkniętych przez los bezdomnością

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kweście „Zielony Mikołaj” przeprowadzanej w okresie przedświątecznym w największych centrach handlowych Wrocławia przy udziale m. in. wolontariuszy ze szkół średnich i młodzieży akademickiej.

Dochód z kwesty będzie przeznaczony na upominki mikołajkowe i świąteczne dla dzieci ze Schronisk św. Brata Alberta przy ul. Strzegomskiej 9 we Wrocławiu, zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy.

To dzięki Państwa dobrym sercom będziemy mogli urządzić Wigilię Bożego Narodzenia zbliżoną klimatem do tego, jaki panuje w większości domów.

KAŻDY GROSZ TO UŚMIECH NASZYCH DZIECI!

Osoby kwestujące są ubrane w zielony kostium Świętego Mikołaja oraz wyposażone w identyfikator, pozwolenie na kwestę oraz puszkę z napisem: „Dzieciom ze schroniska św. Brata Alberta”. Do zadań kwestarzy-wolontariuszy należy też rozdawanie ulotek i słodyczy.

Serdecznie dziękujemy!

Istotą pomocy osobom bezdomnym i ubogim jest odbudowa ludzkiej godności - w pierwszej kolejności zapewnienie posiłku i dachu na głową, a następnie pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia i w powrocie do czynnego udziału w życiu społecznym.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie realizuje swoje cele od 1983 roku. Prowadzimy cztery ośrodki dla osób bezdomnych, w których rocznie pomoc uzyskuje trzy tysiące osób. Mamy przekonanie, że troszcząc się o osoby bezdomne dobrze służymy społeczności Wrocławia. Jednak ratowanie osób cierpiących skrajny niedostatek nie jest zadaniem wyłącznie jakieś organizacji czy instytucji. W ramach solidaryzmu społecznego jest obowiązkiem całego społeczeństwa.

We Wrocławiu dużo zadań w tym względzie wzięło na siebie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, co absolutnie nie oznacza, że w podejmowanych działaniach jesteśmy samowystarczalni. W rzeczywistości nasza zdolność do działania w bardzo dużym stopniu zależy od wielkości udzielanego nam wsparcia.

Jeżeli masz przekonanie o słuszności podejmowanych przez nas działań, prosimy Cię o wsparcie:

Przelew online
 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->