Jeśli nie ja — to kto?
Autorstwo / redakcja: ADMIN (OlgK) >< Schr.-Strzegomska   
czwartek, 16 lipca 2015 13:12

W poniedziałek 13 lipca 2015 w naszym Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi rozpoczęły się zajęcia — realizowane przez Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i warszawską Fundację Zmiana — skierowane do kobiet mieszkających w naszych ośrodkach dla osób bezdomnych oraz odbywających karę pozbawienia wolności (grupa docelowa Partnera w projekcie).

Ideą konkursu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, w którym projekt "Jeśli nie ja — to kto?" zgłoszono i zatwierdzono (Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz), jest upowszechnianie równościowego traktowania kobiet na rynku pracy pod hasłem: "Więcej kobiet w zawodach zdominowanych przez mężczyzn". Dla uczestniczek zajęć — w tym naszych podopiecznych — będzie to okazja do:

• refleksji nad własną perspektywą zawodową i własnymi aspiracjami życiowymi;

• oderwania się od codziennej rzeczywistości kobiety-bezdomnej, kobiety-więźniarki i wejściem w rolę kobiety aktywnie zaangażowanej w realizację kampanii społecznej.

W pierwszym spotkaniu nasze mieszkanki bardzo aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach, chętnie podzieliły się swoimi marzeniami z dzieciństwa, które niestety w wielu miejscach bardzo bolało, było dotkliwe, smutne, pełne cierpienia i tęsknoty za beztroską.

Kobiety bezdomne i osadzone będą zaangażowane jako pełnoprawni realizatorzy podejmowanych działań, podczas których zostaną wybrane postaci charakteryzujące męskie zawody, będą bohaterkami zdjęć i filmów, ucharakteryzowanymi do wybranych ról zawodowych.

Strona projektu: www.jesliniejatokto.pl

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->