Nasze stoisko na Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim Rynku (2-22.12.2013)
Autorstwo / redakcja: Piotr Łoziński   
poniedziałek, 02 grudnia 2013 10:23

W dniach od 2 do 22 grudnia 2013 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim Rynku wolontariusze Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzą kwestę na rzecz podopiecznych ze schronisk i noclegowni dla osób bezdomnych: kupując „cegiełkę” można otrzymać jeden z wielu przedmiotów przygotowanych przez mieszkanki i mieszkańców schronisk św. Brata Alberta. Nasze stoisko mieści się w "jarmarkowym" domku nr 23 przy północnej pierzei Rynku (między "Witaminką" a "PRL-em").

— Przedsięwzięcie nie jest komercyjne — mówi dr Aleksander Pindral, prezes Wrocławskiego Koła TPBA. — Naszym celem jest zebranie środków, które pozwolą naszym mieszkańcom godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Wśród naszych podopiecznych są samotne matki z dziećmi. Jest dla nas szczególnie ważne, by właśnie oni zapomnieli o problemach dnia codziennego i poczuli świąteczną atmosferę.

W naszym domku nr 23 można nabyć Talerzyki Miłosierdzia i ręcznie robione ozdoby świąteczne. Zapraszamy serdecznie do naszego stoiska. Kupując u nas pomagasz!

Co roku w prowadzonych przez naszą organizację placówkach przygotowujemy kolację wigilijną i posiłki świąteczne. Oprócz mieszkańców schronisk biorą w nich udział osoby biedne, samotne, które w tym czasie nie powinny być same, a nie mają dokąd pójść. W święta Bożego Narodzenia każdy potrzebujący znajdzie u nas miejsce przy stole.

Mieszkańcy wraz pracownikami Schronisk wspólnie przygotowują miejsce wieczerzy- nakrywają do stołów, wieszają ozdoby świąteczne na choince, dekorują Schronisko. Wytwarza się niepowtarzalna atmosfera życzliwości i jedności. Obecni są także członkowie Towarzystwa i wolontariusze, a wiec osoby, które bezinteresownie poświęcają swój czas aby w tych szczególnych dla wszystkich dniach dodać otuchy i życzyć pomyślności ludziom bezdomnym. Kontakt z osobami z „zewnątrz” powoduje, że poczucie izolacji społecznej naszych podopiecznych zmniejsza się. To wsparcie pomaga w skutecznym chronieniu tak znaczącego dobra, jakim jest godność ludzka.

Stoisko TPBA będzie działało na Jarmarku Bożonarodzeniowym do 22 grudnia 2013.

 
 

Nowości na naszych kanałach YouTube
 

Nasze wpisy na Facebooku

 
 
-->